23 februarie 2014

Intalnire “Adoptă un Liceu” la Liceul Tehnologic “Nicolae Bălcescu” Oltenița

“Încercați să deschideți cât mai multe minți!” este unul din mesajele pe care copiii le-au transmis echipei de proiect după întâlnirea “Adoptă un liceu” de vineri, 21 februarie, desfășurată la Liceul Tehnologic “Nicolae Bălcescu” Oltenița. Elevi, părinți, antreprenori, profesori au făcut încă un pas pentru sudarea unei echipe-nucleu care dorește să-și aducă propria contribuție la dezvoltarea școlii sub umbrela proiectului. Simona de la ROI ne-a ajutat să ne descoperim și să spargem bariere de comunicare, demonstrând prin tehnici de coaching că… se poate. Vizionarea trailerului filmului documentar „Ba se poate! ” a fost punctul de plecare a unei dezbateri centrate pe obiectivele proiectului, pe fazele și activitățile prin care va trece acesta, raportat la specificul liceului nostru.  Am căzut de acord cu toții că va fi greu, dar atitudinea pozitivă față de proiect a creat o atmosfera optimistă, cei mai mulți susținând că „școala poate fi altfel” sau că trebuie să fim „uniți, creativi și activi”. a declarat doamna profesor Doina Georgiana Musat 

Your comment